Kontaktní informace
Základní škola a Mateřská škola
Klecany 375
250 67 Klecany

Ředitel školy:
Mgr. Vladimír Lacina
e-mail: lacina@zsms.klecany.cz
mob.: 773 482 483

tel., fax: 284 892 914
fax: 284 892 914
kancelář mob.: 773 482 484
e-mail: zsklecany@klecany.cz

Školní jídelna:
tel.: 284 892 915
email: jidelna@klecany.cz

Mateřská škola:
tel.: 284 890 631
e-mail: msklecany@klecany.cz

Školská rada:
email: skolskarada@klecany.cz

Další naše aktivity

 

V dubnu jsme byli se 2.B a třeťáky opět v Minoru. A herci opět nezklamali! Moc se nám  jejich představení "Můj atlas světa" líbilo. Obletěli jsme skoro celý svět - od pólů přes Afriku do Číny a VIetnamu. Zoopakovali jsme si k tomu, co umíme ze školy a závěrem jsme se všichni s herci loučili diskotékou. 

Také další dva interaktivní pořady sklidily úspěch. Nejdříve jsme si v naší tělocvičně s jednou hudební skupinou z Moravy zazpívali oblíbené písničky z pohádek a dětských muzikálů a pohádek. 

Další týden jsme si pomocí dřívek, vytleskáváním, činely a vlastními zvuky vytvořily svou vlastní kapelu. S pozvaným hudebníkem jsme si v družině vyzkoušeli i jeho další jednoduché strunné nástroje, neobvyklé píšťaly a bubínky. 

Poslední dubnový týden jsme besedovali se spisovatelkou Ivonou Březinovou. Úryvky z jejích knih máme v čítance a tak bylo nač se ptát.  Soutěžili jsme a zaujalo nás vyprávění o tom, jak se rodí a jak se tiskne kniha.

V květnu jsme se poctivě připravovali na  školní dopravní soutěžení. Nejlépe si v ročníku vedli Tomáš Doležel a Marie Skalová.

Měli jsme také dvoudenní program s Hasíkem o tom, kde všude hasiči zasahují a jak pomáhají v krizových situacích. Naučili jsme se mnoho užitečných věcí - přivolávat pomoc, jak předcházet požárům...

V  červnu jsme byli se třeťáky na Bezdězu. Pěkně jsme si vyšlápli. Na rozdíl od loňského výletu na Ještěd tentokrát nám počasí přálo a odměnou byly hezké výhledy do okolí. Pak jsme se plavili parníkem po Máchově jezeře.

 

 

                                                  

 

 

               

 

Na závěr školního roku jsme nacvičili vystoupení  na písničku Uhlíře a Svěráka "Jaro dělá pokusy" k rozloučení s deváťáky. Trochu jsme se báli, ale už na zkoušce v naší tělocvičně nám spolužáci hodně tleskali. A na pódiu Sokolovny ve Zdibech  ... jsme byli také úspěšní. Byla to pěkná tečka za školním rokem 2012/2013!

 

                                                                


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany a ZS a MS Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.inzerce
partnerská škola nakladatelsví Fraus