Biologická olympiáda 2012/13

Školní kolo 47. ročníku Biologické olympiády 2012/13 proběhlo v úterý 12. února 2013 a zúčastnilo se ho 6 žáků. Tématem soutěže byl ekosystém rybníka. V kategorii C zvítězila Eleonora Haiselová před Natálií Kotýnkovou na druhém a Barborou Kubištovou na třetím místě. V kategorii D obsadil první místo Denis Parkán, druhá byla Adéla Loudová a třetí Tereza Vilímová.

Pokračovat v okresním kole se rozhodli tři soutěžící - Eleonora Haiselová, Adéla Loudová a Denis Parkán. Jako vždy bylo podmínkou odevzdat vstupní domácí práci. Všichni tři si zvolili pokus s okřehkem menším, při němž doma ve sklenicích za oknem sledovali vliv přítomnosti tekutého hnojiva na růst a rozmnožování zmíněných plovoucích rostlin. Kromě toho pilně studovali přípravný text z oboru hydrobiologie a opakovali si, jak rozeznávat druhy vodních živočichů a rostlin. Zanedlouho svoji píli zúročili na Gymnáziu Říčany.

Ve středu 27.3.2013 ze třinácti soutěžících starší kategorie C získala Eleonora Haiselová krásné 4. místo. O dva týdny později, tj. ve středu 10.4.2013 se utkalo 21 soutěžících mladší kategorie D, z nichž Denis Parkán dosáhl 4. místa a Adéla Loudová se ztrátou pouhé poloviny bodu zaujala 5. místo. Jejich výkon určitě vyzdvihne fakt, že před nimi na prvních třech místech stanuli pouze studenti Gymnázia Říčany.

Rád bych všem třem soutěžícím poblahopřál a poděkoval za skvělou reprezentaci. Zbývá ještě prozradit, že ředitel školy Vladimír Lacina ocenil žáky písemnou pochvalou. Nechť je jejich úspěch motivací nejen pro ně samotné, ale i pro další zájemce o jakýkoli školní předmět, v jehož rámci se olympiády pořádají.    


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany a ZS a MS Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.inzerce
partnerská škola nakladatelsví Fraus