Červenec 2006

Co se šustlo v naší škole v červnu 2006


Škola v přírodě Dolní Rejdice
V duchu čarodějnické školy probíhala 24. 5. - 31. 5. škola v přírodě 6.A, 9.A a 9.B třídy. Během týdne soupeřily v různých soutěžích mezi sebou jednotlivé koleje pod vedením kouzelnických kapacit Aleny Dočkalové, Evy Staňkové a Lucie Pechové. S dohledem na turnaj osmi čarodějnických kolejí jim pomáhaly úžasné vychovatelky Boženka Svobodová a Blanča Přidalová. Jednoho dne zápolili soutěžící se stavbou draka podle přesných matematických výpočtů, dalšího dne bojovali s jezerními lidmi uprostřed lesa. Sobotní večer se odehrával ve víru valčíku a to byla panečku podívaná. Společenské oděvy, parádní taneční páry a ladné pohyby (především pánů) na špičkách. A na závěr vyvrcholil boj o ohnivý pohár nelehkým absolvováním zapeklitého bludiště. Byl to týden plný zábavy a krásné spolupráce mezi mladšími a staršími dětmi. Někdy jsme se až nestačili divit, jaká spontánní zábava se na chatě Panoramě rozpoutala. To vše dokládá výstava fotek a výsledných prací soutěžících kolejí na chodbě před ředitelnou v 1.patře správního pavilonu ZŠ, kam se o tom můžete přijít přesvědčit.

Putování po Zeměkouli
V pátek 2. června se na dětský den proměnila naše škola v cestovatelskou trasu po všech kontinentech. Děti z prvního i druhého stupně a speciální třídy rozdělení do expedicí putovaly ze světadílu na světadíl a prokazovaly při tom své znalosti a dovednosti. Na každém stanovišti musely vyplnit vědomostní test s otázkami zaměřenými na znalosti o daném kontinentu, a pak splnit další úkoly. Například v Austrálii předváděly umění skákat jako klokani, v Jižní Americe ladnou sambu, v Severní Americe řezání dřeva, na Antarktidě plazení jako tuleni, v Asii přebírání čočky a hrachu hůlkami na rýži, v Africe plácání báboviček z písku a v Evropě válení nejdelší špagety. Na konci dostaly za odměnu všechny expedice sladkou odměnu. Ale největší odměnou pro všechny byla určitě pořádná sranda, kterou si všichni za celý den užili.

To byla 60. léta
Do roztockého muzea se vypravily deváté třídy v úterý 13. června. V dějepisu probírali deváťáci v tomto pololetí s paní učitelkou Pechovou události z druhém poloviny 20. století, a tak si dotvořili představu o tom, jak se žilo v šedesátých letech minulého století, jaká byla tehdy móda, v čem se vařilo a co všechno frčelo. V muzeu se podívali také na výstavu ilustrací Matěje Formana a skvělou expozici brouků, které člověk jen tak okem v přírodě nezahlédne. Na výlet se vydařilo počasí, tak byla příjemná i procházka k přívozu do Klecánek a zpět.

Poděkování
Mateřská škola Klecany děkuje všem občanům, kteří přispěli na sbírku pro školku, pořádanou při X. ročníku Klecanské veteran rallye. Vybralo se více jak 18 000Kč. Především bych ráda poděkovala pořadatelům Pavle a Dušanovi Šebkovým, Aleně a Ladislavu Němečkovým, díky kterým se sbírka uskutečnila.

Borzová Petra

Poděkování
Třídní učitelky devátých tříd Alena Dočkalová a Lucie Pechová děkují panu Dušanu Šebkovi a firmě Fiala&Šebek s.r.o. za výrobu Pamětních listů pro naše absolventy.

A na závěr... sama za sebe bych se chtěla osobně rozloučit se svou třídou 9. B, se kterou jsem strávila nádherné společné 4 roky a zažila spoustu skvělých akcí. Přeji jim mnoho úspěchů
do dalšího života... 9.B forever.

Alena Dočkalová

E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany a ZS a MS Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.inzerce
partnerská škola nakladatelsví Fraus