Coca Cola Cup

Letos se druhý stupeň ZŠ poprvé zúčastnil celorepublikového turnaje ve fotbale. Okrskové kolo se konalo na hřišti v Kralupech nad Vltavou, kde nás čekala domácí Základní škola Generála Klapáka, dále ZŠ Neratovice a ZŠ Kostelec nad Labem. Turnaj jsme otevřeli zápasem proti domácím. Nastoupili jsme v sestavě: Hora - Dzemianenka, Klinka, Pospíšil, Kostrhún - Kubíček - Pluskal, Dvořák, Kmenta (C), Rudy - Bára a na střídačce Filossin, Lenčéš, Labašta a Pražan. Od úvodního hvizdu jsme soupeře zatlačili k jeho brance a odměnou nám byl rohový kop, který poslal Dvořák na hlavu Kubíčka a ten posílá Klecany do vedení 1:0. Po přestávce jsme opět tlačili soupeře, ale ujala se až nádherná rána Rudyho, který míč napálil od břevna do branky. Další šance jsme nevyužili, naopak nás v brance podržel Hora a první zápas jsme vyhráli 2:0.

Ve druhém klání jsme změřili síly s Neratovicemi, které mají v turnaji letité zkušenosti a hlavně úspěchy. Vítěznou sestavu nebylo třeba měnit, proto jsme i nyní nastoupili v rozestavení 4-1-4-1. Mužstvo Neratovic hrálo sebejistě a důrazně. Chtěli jsme zápas odbránit a spoléhat se na rychlé protiútoky. Nedařilo se nám ovšem dostat z tlaku a Neratovice trestaly každé naše zaváhání. Hora v bráně chytil téměř nemožné, ale přesto jsme v poločase prohrávali o dvě branky. Po přestávce jsme obdrželi další dvě a utkání jasně prohráli 0:4.

Po školení od neratovických hráčů jsme se koncentrovali na poslední zápas proti Kostelci nad Labem. Toto utkání rozhodovalo o úspěchu na turnaji. Pokud vyhrajeme, jsme druzí a živíme šanci na postup. Prospali jsme první minuty a čekali, že branka přijde sama, kombinace se nám nedařila, ztráceli jsme zbytečně míče a soupeř nás z ojedinělé střely potrestal - 0:1. Do druhé půle jsme vstoupili jako vyměnění a Kostelec zatlačili před jejich branku. Jediné, co stále chybělo, bylo zužitkování naší převahy. Bohužel jsme ji nevstřelili a se skloněnými hlavami se vraceli zpět do Klecan se třetím místem. Ověřili jsme si, že náš tým je konkurence schopný a v příštím roce pojedeme na turnaj zkušenější.

Poděkování patří místnímu fotbalovému klubu Sokolu Klecany za zapůjčení dresů.