Do Tábora za husity

Do Tábora za husity - 14.11.2013 

Další skvělý výlet. Radost nás naplnila již při zjištění, že jedeme vlakem. Skvělý nápad.

Tábor – město husitů. To se nám hodí do vlastivědy. Ale nejprve jsme si šli výlet pěkně osladit. Muzeum čokolády a marcipánu nás překvapilo svojí polohou v zapadlé uličce za náměstím. Le uvnitř to byla paráda! Pohádkové postavičky, a ne zrovna malé, celé z marcipánu. To muselo dát práce! A jak detailně byli vytvořeny! V závěru prohlídky jsme si sami nelehkou práci s marcipánem vyzkoušeli.

V nedaleké restauraci jsme si pochutnali na řízku s brkaší. Řízek velký jako sloní ucho se nám téměř nevešel do žaludků J

V katakombách pod náměstím jsme museli dávat pozor před sebe a na hlavy. Před sebe, to abychom se nepošlapali, na hlavy, protože byli nízké stropy. V rámci bezpečnosti tak museli být helmy.

V husitském muzeu jsme shlédli zbraně kališníků. Byli to velmi zajímavé a netradiční bojové předměty. Zjistili jsme nám zatím neznámé informace o našem 15. Století. Jan Hus, Jan Žižka, Václav IV., Zikmund Lucemburský, křížové výpravy. Zajímavá doba.

Cesta zpět uběhla rychle. Někteří byli tak unavení, že při monotónním a rytmickém poslouchání jízdy naše vlaku neměli daleko ke spánku.

 

  

 

 

 


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany a ZS a MS Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.inzerce
partnerská škola nakladatelsví Fraus