Kontaktní informace
Základní škola a Mateřská škola
Klecany 375
250 67 Klecany

Ředitel školy:
Mgr. Vladimír Lacina
e-mail: lacina@zsms.klecany.cz
mob.: 773 482 483

tel., fax: 284 892 914
fax: 284 892 914
kancelář mob.: 773 482 484
e-mail: zsklecany@klecany.cz

Školní jídelna:
tel.: 284 892 915
email: jidelna@klecany.cz

Mateřská škola:
tel.: 284 890 631
e-mail: msklecany@klecany.cz

Školská rada:
email: skolskarada@klecany.cz

Jarní výlet do mýdlárny a sklárny.

Ve středu 13.3.2013 se žáci druhých a třetích tříd vydali na výlet s cestovní kanceláří CK2 do mýdlárny Boemi v Chrustenicích a sklárny v Nenačovicích. Žáky v Klecanech čekalo překvapení od cestovní kanceláře - patrový autobus, kam se všichni pohodlně vešli. Cestou se žáci dozvěli spoustu informací o cíli výletu. První zastávka byla v mýdlárně Boemi, kde si děti ve skupinách prohlédly výrobu mýdla, solí do koupele, apod. Pracovnice mýdlárny jim ochotně odpovídaly na otázky a vše vysvětlily. Děti si vše, o čem slyšely, také vyzkoušely. Mýdlo vlastnoručně vyrobené si vzaly domů. Na závěr dostaly mýdlo vyrobené mýdlárnou.

Další zastávka byla v malé sklárně v Nenačovicích. Tady se děti dozvěděly vše o výrobě skla a skláři jim také předvedli své umění. V prodejně sklárny se děti podívaly na všechny výrobky, které místní skláři vyrobili. Také si nějakou drobnost mohly koupit.

Na zpáteční cestě děti hrály hry a různé zajímavé soutěže. Na úplný závěr výletu děti dostaly malý skleněný bonbon vyrobený v naštívené sklárně.

Výlet se všem velmi líbil, nejen, že byl poučný, ale zároveň i velmi zajímavý. Nejvíce děti ocenily, že si vše, o čem slyšely, mohly také vyzkoušet.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany a ZS a MS Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.inzerce
partnerská škola nakladatelsví Fraus