Kontaktní informace
Základní škola a Mateřská škola
Klecany 375
250 67 Klecany

Ředitel školy:
Mgr. Vladimír Lacina
e-mail: lacina@zsms.klecany.cz
mob.: 773 482 483

tel., fax: 284 892 914
fax: 284 892 914
kancelář mob.: 773 482 484
e-mail: zsklecany@klecany.cz

Školní jídelna:
tel.: 284 892 915
email: jidelna@klecany.cz

Mateřská škola:
tel.: 284 890 631
e-mail: msklecany@klecany.cz

Školská rada:
email: skolskarada@klecany.cz

Jsme už třeťáci

Jsme už třeťáci   

   Tento školní rok se areál naší školy změnil ve velké staveniště.  Musíme být ostražitější a při pohybu venku dbát více na svou bezpečnost.

Měnili nám okna a budeme mít novou fasádu. Náš pavilon je modrý a docela se  povedl. Vše jsme si vymodelovali z papíru. Byla to zajímavá práce, která nám zabrala 2 měsíce v hodinách výtvarky i pracovních činností.

                                         

   Hned zpočátku září - 5.9. jsme byli v Planetáriu.

   Z programu "Vesmír kolem nás" jsme jednak pochopili, že naší nejbližší hvězdou je Slunce. Země  pak spolu s Merkurem, Venuší, Marsem, Jupiterem, Saturnem, Uranem a Neptunem kolem něj obíhají a některé z těchto planet mají své měsíce. Víme už také, proč existuje gravitace neboli zemská přitažlivost.  Na kopuli planetária nám promítli nejznámější souhvězdí - například Malý a  Velký vůz, Kasiopeu, Orion, Kuřátka....

Ve Stromovce jsme vyplnili pracovní listy o podzimní přírodě, zahráli hru a dokonce v listí objevili úkryt ropuchy.

    24. září jsme měli podzimní projekt "Pražský hrad dětem". 

    S průvodkyní jsme prošli nejznámější památky -  Svatovítskou katedrálu, Starý královský palác, Baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Chodili jsme podle plánku, zjišťovali podklady pro pracovní listy a další den jsme si je ve škole kontrolovali.

   Bavily nás také aktivity, hry a úkoly o stromech v pracovních listech v Toulcově dvoře začátkem října. Naučili jsme se určovat jejich listy a plody. A dověděli jsme mnoho dalších věcí o nich. Třeba, jak dýchají, že zvlhčují vzduch a tím jej za horka ochlazují. Také, co se z nich vyrábí....

   V listopadu - v prvním adventním týdnu jsme byli v divadle U Hasičů. Hostovali tam herci z Litvínova. Známý příběh čtyř mušketýrů s jejich souboji o přátelství, galantnost a věrnost nás rozveseloval i líbivými písničkami a skutečným, živým pejskem Balu.  Před představením jsme se na náměstí Míru spolu se 3.A vyfotografovali před vánočním stromem a prošli vánočními trhy.

    

                                     

     


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany a ZS a MS Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.inzerce
partnerská škola nakladatelsví Fraus