Kontaktní informace
Základní škola a Mateřská škola
Klecany 375
250 67 Klecany

Ředitel školy:
Mgr. Vladimír Lacina
e-mail: lacina@zsms.klecany.cz
mob.: 773 482 483

tel., fax: 284 892 914
fax: 284 892 914
kancelář mob.: 773 482 484
e-mail: zsklecany@klecany.cz

Školní jídelna:
tel.: 284 892 915
email: jidelna@klecany.cz

Mateřská škola:
tel.: 284 890 631
e-mail: msklecany@klecany.cz

Školská rada:
email: skolskarada@klecany.cz

Kterak Lucie školou chodila

  Také Vaši domácnost navštívila 12.12. Lucie? Říkáte, že ji máte každý den doma? A jestlipak v předvečer svého svátku zakryla svou tvář bílou škraboškou, na nos nasadila zobák, zahalila se do bílého plátna a do ruky si vzala husí křídlo? Asi byste se velmi vyděsili. Jen znalci lidových tradic by souhlasně pokyvovali hlavou.

  Když jsme oznámili na poradě pedagogickému sboru, že školu navštíví Lucie a zkontrolují, zda je dokončen předvánoční úklid, mnoho třídních učitelů znatelně pobledlo.

  Jak probíhal v jednotlivých třídách úklid Vám nepovíme. Měli jsme také mnoho práce s výrobou kostýmů a nácvikem pantomimi ( Lucie nesmí po celou návštěvu hospodářství promluvit ani slovo). Pravdou však je, že v určený den  byly na naši návštěvu přichystány všechny třídy.

  A jak to dopadlo? Nejvíce nás s obavou:"Jak ta Lucie vlastně vypadá a obstojíme v pořádku?" očekávaly děti na prvním stupni, vedení školy s paní hospodářkou a pani kuchařky. 

  Nejpořádnější a nejhodnější třída byla II.A (asi se nás opravdu báli). A největší nepořádníci? Jestli si myslíte, že ti nejstarší, tak se mýlíte. Při návštěvě V.A vytahaly Lucie z lavice dvou na první pohled pořádných dívek takovou hromadu papírů, že dívkám z toho všeho vykukovaly jen rozesmáté hlavy. Nakonec se dívky přiznaly, že si chtěly vyzkoušet reakci Lucií na pořádný nepořádek.

   Tak hospodyně a hospodáři, na Lucii nepřeďte a nederte peří! A uklízejte pravidelně celý rok, ať se nebojíte, až Vám na dveře zabuší Lucie.

                                             Žáci a paní učitelky I.A a VI.A

                                                                              

                                                   


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany a ZS a MS Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.inzerce
partnerská škola nakladatelsví Fraus