Leden 2005

Co se šustlo v naší škole v prosinci 2004

Úspěšní mladí hokejisté aneb Turnaj o putovní pohár místostarosty Prahy 4

Ve čtvrtek  9. 12: 2004 se v hale Bohemians na Hagiboru v Praze 4 uskutečnil již 2. ročník turnaje v halovém hokeji. Účastnili se ho také naši „klecanští borci“ v sestavě: Patrik Bukovský (7.A), Jiří Kulich (7.A), Tereza Gerhátová (5.B), Filip Khunt (2.A),  Tomáš Jurica (4.A), Michael Pech (8.B) a Kamila Staňková (1.A). Pedagogický dozor, morální podporu a fanouškovské povzbuzení žákům naší školy zajistila paní Kulštrunková spolu s trenérem panem Vudmaskou.

Celkový počet soutěžících družstev byl osm. Byla rozlosována do dvou skupin: skupina A ( ZŠ Jitřní, Školní 1, Školní 2, Mráčkova) a skupina B ( ZŠ Mendíků, Školní 3, Školní 4, Klecany). Hrací systém spočíval v utkání každého mužstva s každým ve stejné skupině a dle umístění poté souboj družstev na stejném místě v pořadí z obou skupin. Jaké to bylo pro nás všechny, co jsme reprezentantům našim školy držely během vyučování pomyslné pěsti, překvapení, když se klecanští dostali až do finále a utkali se s vítězem ze skupiny A v souboji o první místo. Finále pro nás úspěšné nebylo, přesto jsme byli na všechny klecanské pozemní hokejisty hrdí. Za zasloužené druhé místo získali pohár a každý osobně i diplom. Celému družstvu i panu trenérovi blahopřejeme a přejeme mnoho sportovních úspěchů v roce 2005.

Druhé výsledky ze sběru papíru a plastových víček

Začátkem měsíce prosince se uskutečnil druhý odvoz papíru a plastových víček nasbíraných žáky naší základní školy. Pořadí se ve srovnání s listopadovým svozem poněkud proměnilo. Výsledná váha byla opět přepočítána na jednoho žáka třídy. (tabulky na původních stránkách školy)

Celkem papíru:     3167,516 kg
Celkem víček:       20,937 kg

Vánoce už klepou na dveře

Jen co nastal čas adventu, mohl každý návštěvník klecanské školy načerpat ve školních chodbách a v učebnách vánoční atmosféru. O výzdobu se zasloužili děti i jejich učitelé. Pavilonem C e každé ráno linula příjemná vánoční hudba. V pondělí 6. prosince navštívil menší školáky a předškoláky Mikuláš spolu se svými spolupracovníky, s krásnými a hodnými anděly i rozpustilými čerty. Ale ani starší děti nepřišly zkrátka. Na oplátku jim průvod Mikulášů, čertů a andělů z prvního stupně okořenil výuku předváděním těch nejzajímavějších kostýmů. A jak to vypadá, když má svatý muž a jeho pomocníci po „práci“? Možná jako u nás v tělocvičně. Za spravedlivé odměnění všech hodných i zlobivých dítek si zaslouží taky trochu zábavy. A tak si naši Mikulášové, čerti a andělé zašpásovali na taneční akci nazvané pro tuto příležitost více než příhodně: Mikulášský rej.

Vánoční besídka třídy 8.B

Jsou to sice osmáci a mají spoustu jiných nejrůznějších zájmů, ale svým rodičům i třídní učitelce ukázali, co všechno dokáží, když se do něčeho s chutí pustí. Na pondělní podvečer 20. prosince si připravili v Informačním centru ZŠ pro rodiče, sourozence, přátele a pedagogy literární pásmo pod vedením paní učitelky českého jazyka Marie Merklové. Nazvali si ho sami: Vánoce jsou tady, básníky máme rádi. Vystoupení bylo velmi pěkné. Žáci recitovali některé básně společně a jiné samostatně. Na programu byly interpretace básní F. Halase, K. H. Borovského, J. Žáčka, F. Hrubína, K. H. Máchy a  K. J. Erbena. Pásmo bylo zahájeno sborovou písní Svatý Václave. A zpívalo se i později. Vánoční atmosféru navodili účinkující písní Adama Michna z Otradovic Chtíc, aby spal. V závěru se připojili i diváci a spolu s dětmi si zazpívali krásnou vánoční koledu  Narodil se Kristus Pán.

Pozváni na tuto besídku přijaly také paní ředitelka a paní zástupkyně. Obě vystupujícím poděkovaly, pochválily je a všem přítomným popřály krásné vánoční svátky a mnoho štěstí do nového roku.

            Alena Dočkalová

 


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany a ZS a MS Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.inzerce
partnerská škola nakladatelsví Fraus