Kontaktní informace
Základní škola a Mateřská škola
Klecany 375
250 67 Klecany

Ředitel školy:
Mgr. Vladimír Lacina
e-mail: lacina@zsms.klecany.cz
mob.: 773 482 483

tel., fax: 284 892 914
fax: 284 892 914
kancelář mob.: 773 482 484
e-mail: zsklecany@klecany.cz

Školní jídelna:
tel.: 284 892 915
email: jidelna@klecany.cz

Mateřská škola:
tel.: 284 890 631
e-mail: msklecany@klecany.cz

Školská rada:
email: skolskarada@klecany.cz

Lyžařský kurz Velká Úpa

 

   

   

   

   

   

   

 

Na lyžák se mi vůbec nechtělo. Tedy vlastně chtělo, ale ne lyžovat. Těšila jsem se na jízdu autobusem, na společné bydlení s kamarádkami, na pobyt na chatě, diskotéku, hry….. Dvanáctý leden se však rychle přiblížil. Sehnali jsme s rodiči všechny věci potřebné k lyžování, nechali seřídit lyže a vše zabalili.

V sobotu (12.1.)  ráno se mi nechtělo vstávat. Nakonec jsem vylezla z postele a po snídani jsme s rodiči zamířili k autobusu. Okolo deváté hodiny jsme vyjížděli z Klecan směr Velká Úpa. Po příjezdu do penzionu Javoří Mlýn jsme se ubytovali, naobědvali a pak už nás čekalo lyžování. Tento den jsme se rozřazovali do skupin podle našich lyžařských dovedností. Já jsem byla v posledním družstvu s názvem  ,,MILÁČKOVÉ“. Náš instruktor se jmenoval Vašek a byl na nás moc hodný. Následující den jsme se věnovali lyžařské technice. Večer jsme hráli hry a před spaním jsme měli čtení z knížky od Jaroslava Foglara.

V pondělí jsme přes den nelyžovali, užívali jsme si hrátky ve sněhu. Nejprve nás čekala sněhová válka a pak jsme hráli hru na kocoura a myšky. Všechny nás to moc bavilo a užívali jsme si sněhu. Po obědě jsme vyrazili na pěší výlet do Pece pod Sněžkou. Večer bylo lyžování na osvětlené sjezdovce, já se ale rozhodla, že půjdu na večerní bobování. Měli jsme možnost výběru. Po návratu jsme opět poslouchali čtení z knížky J. Foglara.

V úterý jsme se opět zdokonalovali v lyžování. Večer jsme si uvědomili, že nás čeká poslední noc na horách. Po úžasné diskotéce jsme okamžitě usnuli.

Poslední den i naše družstvo začátečníků sjelo velkou sjezdovku Portášky. Po pozdějším obědě jsme nasedli do autobusu a zamířili směr Klecany.

Ani se mi tomu nechtělo věřit, ale ráda bych ještě zůstala na lyžařském výcviku déle. Vše zde bylo moc prima. A já jsem překonala strach z lyžování. Už se moc těším, až opět vyrazím na hory…………….. LAURA

Na horách to bylo krásné a moc jsme si to tam užili. Těším se, až opět na hory vyrazím……….ELIŠKA

Měli jsme čtyři instruktory: Martina, Aleše, Honzu a Vaška. Všichni byli fajn. Celý lyžařský výcvik se mi moc líbil………..VERČA

 

 


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany a ZS a MS Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.inzerce
partnerská škola nakladatelsví Fraus