Kontaktní informace
Základní škola a Mateřská škola
Klecany 375
250 67 Klecany

Ředitel školy:
Mgr. Vladimír Lacina
e-mail: lacina@zsms.klecany.cz
mob.: 773 482 483

tel., fax: 284 892 914
fax: 284 892 914
kancelář mob.: 773 482 484
e-mail: zsklecany@klecany.cz

Školní jídelna:
tel.: 284 892 915
email: jidelna@klecany.cz

Mateřská škola:
tel.: 284 890 631
e-mail: msklecany@klecany.cz

Školská rada:
email: skolskarada@klecany.cz

Návštěva Planetária

V pátek 5.9. se třídy 3.A a 3.B vydaly na svůj první školní výlet, a to do Planetária v Praze, kde navštívily program Vesmír koklem nás.

“… Země, Měsíc ani ostatní planety samy nesvítí a nehřejí, světlo i teplo dostávají od Sluníčka. Čím jsou planety vzdálenější, tím jsou chladnější. Planety daleko od Slunce už jsou docela studené. Z velké dálky bychom je viděli jako malé svítící body kroužící kolem Slunce. Nejrychleji se pohybuje Merkur. Za ním následují Venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn a nejvzdálenější planety, Uran a Neptun. Čím jsou planety od Slunce dál, tím pomaleji se pohybují. Nemusí pospíchat tolik jako planety blízké …”
Země je modrá a kulatá, žhavé Slunce vidíme jako žlutě svítící kotouček. V noci nad námi září množství svítících těles. To vše je vesmír. Co se v něm všechno skrývá? A co můžeme sami kolem sebe pozorovat? Jsou hvězdy jen nedaleko nad námi, jak se zdá při pohledu na noční nebe? Proč nás Země k sobě přitahuje?

 Děti se dozvěděly všechny odpovědi na otázky. Program se jim velmi líbil. Po ukončení programu si prohlédly ve foyeru novou expozici s řadou interaktivních exponátů.

Na závěr navštívily Stromovku, kde plnily úkoly týkajícící se podzimní přírody.

  

  

  

  


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany a ZS a MS Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.inzerce
partnerská škola nakladatelsví Fraus