Novoroční laťka 2014

Dne 30. 1. 2014 se na naší škole pořádala tradiční soutěž ve skoku do výšky. Změnou oproti předešlým ročníkům byla účast reprezentantů z jiné školy, změřit síly přijeli žáci ZŠ Odolena Voda.

Již od zahřívacích skoků bylo viditelné, že se bude jednat o vyrovnaný souboj žáků obou škol. Soutěž otevřela kategorie mladších žákyň, kde jsme měli zastoupení šesti děvčat ze šestých a sedmých tříd. Po úvodním kole, kde panovala nervozita, a naše závodnice opravovaly základní výšku, se rozjela Rojková s Nebřenskou a Kopsovou a i v tomto pořadí ovládly tuto kategorii. Rojková s Nebřenskou dokonce překonaly stejnou výšku 126 cm, ovšem Rojková s méně opravami. Kategorie mladších žáků byla zastoupena dokonce sedmi žáky proti čtyřem z Odolene Vody. Přes početní převahu se paradoxně prosadil pouze Jan Veselý, který obsadil třetí místo. Suverénně zvítězil odolenský Martin Pretl se 138 cm. Následovaly starší žákyně se zastoupením sedmi žákyň proti pěti odolenským. Dvě třetiny skokanek se loučilo se soutěží již na výšce 115 cm a dál pokračovala pouze trojice našich (Savková, Matesová a Fričová) a Konečná jako zástupkyně konkurenčního týmu. Nakonec bylo drama pouze v boji o druhé místo, kdy úspěšnější byla naše Savková na výšce 124 cm s méně chybami než Kolářová. Na prvním místě se s přehledem umístila Matesová, která skončila na úctyhodných 130 cm. Poslední "královskou" kategorií byli starší žáci v zastoupení šest proti šesti. Hned čtveřice našich chlapců ale skončila velmi brzy a dál postupoval pouze Jakub Stanislav a Jiří Odstrčilík v konkurenci šesti odolenských borců. Na výšce 130 a následně 136 cm se lámal chleba, neboť hned pětice závodníků vypadla (mezi nimi i J. Stanislav). Dál tedy bojoval pouze Jirka Odstrčilík a dvojice Novák, Schöberl z Odolene Vody. Poslední jmenovaný nepřekonal laťku na 145 cm a finále této kategorie se rozhodovalo mezi Odstrčilíkem a Novákem. V tu chvíli byla tělocvična naplněná žáky naší školy, kteří vytvořili bouřlivou kulisu po každém úspěšném pokusu Odstrčilíka. Laťka byla ve výšce 148 cm, když Novák nepřekonává na třetí pokus a Odstrčilík se rozbíhá na šanci zvítězit. Čistým skokem překonává laťku i všechny své soupeře. 

                Celá soutěž proběhla v duchu fair play a výborných skokanských výkonů. Na příští Novoroční laťce 2015 rádi přivítáme i další školy a zúčastníme se této výjimečné sportovní události.

  

Naše úspěchy:

1. místo: Odstrčilík, Rojková, Matesová

2. místo: Nebřenská, Savková

3. místo: Kopsová P., Veselý 

M. Neuschl 


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany a ZS a MS Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.inzerce
partnerská škola nakladatelsví Fraus