Kontaktní informace
Základní škola a Mateřská škola
Klecany 375
250 67 Klecany

Ředitel školy:
Mgr. Vladimír Lacina
e-mail: lacina@zsms.klecany.cz
mob.: 773 482 483

tel., fax: 284 892 914
fax: 284 892 914
kancelář mob.: 773 482 484
e-mail: zsklecany@klecany.cz

Školní jídelna:
tel.: 284 892 915
email: jidelna@klecany.cz

Mateřská škola:
tel.: 284 890 631
e-mail: msklecany@klecany.cz

Školská rada:
email: skolskarada@klecany.cz

Po stopách Kryštofa Kolumba

Dne 2.května odjely třídy 3.A a 3.B se svými třídními učitelkami na plavbu po stopách Kryštofa Kolumba. Nelekejte se ! Tak daleko se přeci jen nevypravily. Cílem jejich cesty byl hotel Jasmín ve Vítkovicích v Krkonoších. Ještě před naloděním do kajut se námořníci rozdělili do pěti posádek, jejichž názvy si sami určili. Takže s námi pluli : Poseidoni, Vodní draci, Krakeňáci, Žraloci a Černá perla. Během týdenní plavby musely jednotlivé posádky plnit rozličné úkoly od poznávání cizokrajného koření, luštění záhadných šifer a dopisů, zdolávání rozbouřeného moře ( hotelový bazén ), prozkoumávání okolí ve dne i za svitu svíček až po pečlivý úklid svých kajut. Na plnění úkolů spravedlivě dohlížely admirálky Alena, Katka a Gábina, která připravovala v podpalubí úžasné diskotéky a naučila námořníky spoustu nových písní a tanců. Přestože posádky musely překonávat velmi špatné povětrnostní podmínky ( mráz, sníh a déšť ), plavba proběhla úspěšně a všichni námořníci splnili své úkoly na výbornou. Vraceli se domů unaveni, ale se spoustou nových zážitků a vědomostí.

Třídní učitelky třetích tříd.

Několik námořnických postřehů :

 Když jsme přijeli k hotelu Jasmín, zjistil jsem, že hotel je luxusní. Líbily se mi túry do vysokých hor, byly sice obtížné, ale přesto jsem je zvládl. Nejlepší byla noční bojovka, házená, ping-pong, plavecký bazén. Každý den jsem se bavil víc a víc.

Matyáš 3.B

V Krkonoších se mi moc líbilo, až na ošklivé počasí, které nás provázelo téměř celý týden. V úterý jsme zahájili plavbu Kryštofa Kolumba, luštili jsme dvě šifry : jednu hodně těžkou a druhou příšerně lehkou.

Martin 3.A

Škola v přírodě byla úžasná. Když jsme vešli do pokojů, řekli jsme si : „Jé, to je paráda“. Jídlo bylo výborné, zvláště ranní švédské stoly. Túry byly též prima, hodně se mi líbil výstup po velké sjezdovce.

Eva 3.A

 

Moc se mi líbilo, že jsme měli hodně akcí. Také jsem byla ráda, že dobře vařili a velmi mě bavily diskotéky.

Laura 3.B

Na škole v přírodě se mi móóóc líbilo. Když jsme šli na túry, byla jsem někdy udýchaná a vzadu a jindy zase naopak vpředu. Na diskotékách nás Gábina naučila různé tance, které si neustále připomínáme o přestávkách ve škole.

Lucka 3.B

 

V kajutách jsme museli mít uklizeno, jinak jsme dostali prase.

Eliška 3.A

 

Když jsme hráli fotbal, kamarád Vojta vystřelil tak, že se trefil do basketbalového koše hned nad bránou.

Dominik 3.B

 

Měli jsme také bojovku, já jsem se bála, ale Eva se bála určitě daleko víc. Nevím, kdy nás paní učitelka vzbudila, asi až o půlnoci.

Anička 3.A

 

Moc se mi v Krkonoších líbilo a chtěla bych tam jet ještě jednou – no možná i vícekrát.

Eliška 3.B

 

   

   

   

   

    

    

    

    

    

    

   

    

    

 

 

 

 


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany a ZS a MS Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.inzerce
partnerská škola nakladatelsví Fraus