Říjen 2006

Co se šustlo v naší škole v září 2006

… na začátku nového školního roku.
Základní škola Klecany přivítala své žáky do nového školního roku s mnoha příjemnými změnami. Během letních prázdnin byl kompletně vymalován pavilon D, udělána nová podlaha v dílnách, rekonstruované sociální zařízení v pavilonu A, vybavena nově první třída a provedeny úpravy maleb v ostatních pavilonech. Na úpravách a opravách se podílela Základní škola spolu s Městským úřadem Klecany, proto bychom chtěli MěÚ Klecany prostřednictvím Zpravodaje
za tyto nově rekonstruované a vybavené prostory, ve kterých se od září učíme, poděkovat.

První školní den pro nové žáčky

V pondělí 4. září v 9 hodin začal první školní den pro klecanské prvňáčky. Nejprve se sešli spolu s rodiči, svou novou paní učitelkou a paní družinářkou ve školní družině. Tady je přivítala a uvedla do řad školáků také paní ředitelka a pan zástupce. Každý prvňáček byl všem přítomným představen a dostal na uvítanou malý dárek, který mu jistě dobře poslouží i při školní výuce. Jelikož někteří přišli na první školní den velmi dobře připraveni, mohli si pomůcky hned uklidit do své krásné aktovky.

Pak se s paní učitelkou Janou Šiklovou přesunuli do své nově vybavené první třídy. Do aktovek si přidali své první učebnice a za odměnu, že první školní den všichni úspěšně zvládli, dostali děvčátka lízátko kočičky a kluci pejska.


Celodenní výlet do Kutné Hory

Osmáci a deváťáci vyrazili ve středu 20. září se svými třídními učitelkami Evou Staňkovou a Alenou Dočkalovou na výlet do Kutné Hory poznávat památky a život ve středověku druhého největšího města v Českém království. Prošli si historické centrum, navštívili Vlašský dvůr, který sloužil jako centrální královská mincovna. Na vlastní oči si také prohlédli, jak se ručně razily mince, a každý si jednu odnesl na památku. Pak následovala prohlídka gotického chrámu sv.Barbory, zasvěceného patronce horníků sváté Barboře. Největším zážitkem však pro všechny byla procházka jedním z místních dolů, ve kterých se kutalo stříbro. Každý návštěvník si musel obléci pracovní oděv, dát ochranou helmu na hlavu a vybavit se svítilnou. A takto se vystrojeni se prodírali šachtou místy vysokou jen 120cm a širokou 40cm. Hřebem celého výletu byla návštěva kostnice v nedalekém Sedelci, která svou výzdobou mnohé překvapila. Celá akce se vydařila a všem se moc líbila.


Výsledky sběru za měsíc červenE-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany a ZS a MS Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.inzerce
partnerská škola nakladatelsví Fraus