Kontaktní informace
Základní škola a Mateřská škola
Klecany 375
250 67 Klecany

Ředitel školy:
Mgr. Vladimír Lacina
e-mail: lacina@zsms.klecany.cz
mob.: 773 482 483

tel., fax: 284 892 914
fax: 284 892 914
kancelář mob.: 773 482 484
e-mail: zsklecany@klecany.cz

Školní jídelna:
tel.: 284 892 915
email: jidelna@klecany.cz

Mateřská škola:
tel.: 284 890 631
e-mail: msklecany@klecany.cz

Školská rada:
email: skolskarada@klecany.cz

Škola v přírodě Nové Město pod Smrkem

9.-16.6.2007

Cesta kolem světa za 7 dní

Pod vlajkou španělské královny Blanky vypluly smíšené posádky dětí z šesté, sedmé a osmé třídy na týdenní objevitelské cesty v Novém Městě pod Smrkem. Od 9. do 16. června tu byly na škole v přírodě s třídními učitelkami Lucií Pechovou, Evou Staňkovou a Alenou Dočkalovou a vychovatelským doprovodem paní učitelkou Štembergovou, Boženkou Svobodovou a Blankou Nemčekovou. Celý pobyt se odehrával jako dobrodružná plavba objevitelských lodí po všech světadílech. Posádky si pojmenovaly své lodě, nakreslily vlajku a vymyslely bojový pokřik. Po celou dobu plavby zapisovaly své zážitky do deníků. Během návštěvy nových kontinentů plnily mnoho dobrodružných úkolů. Předvedly své zeměpisné znalosti vyplňováním slepých map, luštily anglickou tajenku, připravily zábavný večer pro návštěvníky Hollywoodu, lovily bizona, hledaly bájný poklad Inků, lyžovaly na čas, oblékaly svého Amundsena, staraly se o vajíčko jako tučňáci, sypaly svou mandalu, přebíraly luštěniny a rýži japonskými hůlkami, tancovaly orientální tance, nosily vodu na Saharu, putovaly s karavanou po poušti, tancovaly křovácké tance kolem ohně a plnily disciplíny netradiční olympiády. Po celou dobu se všichni velmi dobře bavili. Vytvořila se nová kamarádství a přátelství. Každá třída individuálně podnikala výlety do okolí a navštívila např. zámek Frýdlant, lázně Libverda, muzeum venkovského obyvatelstva v Jindřichovicích pod Smrkem s ukázkou funkčního mlýna, kde si kdokoliv mohl vyzkoušet jakýkoliv přístroj, který lidé používali před průmyslovou revolucí, a dokonce si i obléci dobové kroje. Sedmáci a šesťáci vyrazili na celodenní výlet do Liberce, vyjeli lanovkou na Ještěd a strávili příjemné odpoledne v IQ centru v Babylonu nad hádankami a hlavolamy.

Objekt Junior Camp, kde byly třídy ubytovány, poskytoval mnoho příležitostí ke sportovnímu vyžití. Děti mohly kdykoliv přes den hrát fotbal, plážovou přehazovanou, minigolf, ping pong nebo kuželky. Velkým pozitivem byla také výborná strava s každodenním ranním a večerním švédským stolem plným zeleniny a několika druhů pečiva. Velmi příjemný byl přístup všech zaměstnanců objektu a především velká ochota a příjemná komunikace paní majitelky Blanky Semerádové.

Celý týden vedla posádky při jejich plavbě královna Blanka (Nemčeková), kamarádka paní učitelky Dočkalové, která se stará o děti v dětském domově v Olomouci. Patří jí velký dík za neustálý úsměv na tváři, úžasný optimismus a velkou motivaci pro všechny děti i pedagogy.

Alena Dočkalová

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  

  

 

 

  

 

 
 
 
     
   
 
      
     
 
 
 
   
 
 
 
   
 
     
     
 
 

 
     
     
 
   
     
     
   
  
   
     
   
 
     
     
     
   
  
     
   
     






E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany a ZS a MS Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.



inzerce
partnerská škola nakladatelsví Fraus