Turnaj ve fotbale a v přehazované

V měsíci květnu se v areálu naší školy pořádal druhý ročník meziškolního turnaje ve fotbale a v přehazované. Ukázat své dovednosti přijela již tradičně ZŠ Odolena Voda a na turnaj starších žáků ve fotbale dorazila ZŠ Ďáblice.

Obě disciplíny se odehrály systémem každý s každým a výsledek se potom rozdělil na mladší a starší žáky. Bylo tedy hlavně na starších, aby s mladšími neztráceli body.  Přehazovaná dopadla zcela jasně pro naše děvčata, která ve své kategorii Odolku doslova zválcovala. Odolena Voda ale nemusela truchlit, neboť poslední místo znamenalo být druhý. Ve fotbale se tak jednoznačné klání neodehrávalo. Naši starší chlapci tři ze svých čtyř utkání zvládli, ale poslední zápas díky taktickým chybám prohráli. Skončili tak druzí za Odolenou Vodou. Ďáblice přes sympatický výkon mužstva složeného ze všech ročníků nestačily na oba soky ze starší kategorie, ale ani na naše mladší chlapce a skončili v konečné tabulce až čtvrtí.

Je škoda, že se turnaje nezúčastnilo více pozvaných škol. Takový turnaj může být motivací k tolik kritizovanému přístupu ke sportu dnešní mládeže.

M. Neuschl 

     

 

 


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany a ZS a MS Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.inzerce
partnerská škola nakladatelsví Fraus