Únor 2005

Co se šustlo v naší škole v prosinci 2004 a lednu 2005

SOS JV Asie

            Po zimních prázdninách se zpět do školy navrátil nejeden žák nebo kantor s pochmurnou náladou vyvolanou událostmi v JV Asii po řádění smrtící vlny Tsunami. Z vlastní vůle se chopili žáci třídy 8.A pod vedením paní učitelky Pechové organizace sbírky na pomoc obětem v postižených oblastech. Celkem se jim podařilo vybrat 6000 Kč, které byly předány paní Pechovou na Městský úřad v Klecanech. Všem učitelům, dětem a jejich rodičům, kteří se do sbírky zapojili, velmi děkujeme.

Třetí výsledky ze sběru papíru a plastových víček

Ve čtvrtek 13. ledna se uskutečnil třetí svoz papíru a plastových víček, které nasbírali žáci klecanské základní školy a děti z mateřské školy. Výsledná váha byla opět přepočítána na jednoho žáka třídy. Lednové pořadí se od toho prosincového nepatrně liší. První tři místa ve sběru papíru spolu ale ve finále bojovala pouze o desetiny kilogramu.

Papír: 1. 7.A  611kg
           2. 2.A  444kg
           3. 6.A  487kg

Víčka: 1. 2.A 18,68kg
            2. 5.A  16,26kg
            3. 7.A  17,12kg

Celkem papíru:    3139,05 kg
Celkem víček:     102,674  kg

  Velmi zajímavé je naše pořadí v tabulce sběru papíru a plastových víček, kterou na Internetu průběžně aktualizují Středočeské sběrné suroviny. Poslední pořadí mimopražských škol je za období sběru a svozu od 1.9.2004 do 31.12.2004.

  ZŠ a MŠ Klecany umístila takto:

Papír  57.místo = průměr 16,98 kg na žáka
         39.místo = celkem 4300 kg

Víčka  37.místo = 0,909 kg na žáka
          30.místo = celkem 231 kg

Předvánoční sportovní zápolení

 S rokem 2004 se žáci ZŠ Klecany rozloučili sportovními aktivitami. V pondělí 21.12. se ve školní tělocvičně utkaly třídy mezi sebou ve čtyřech turnajích: 

1.A, 2.A a 3.A v turnaji ve vybíjené 
4.A, 5.A a 5.B v turnaji ve vybíjené 
6.A  a 7.A v turnaji ve vybíjené 
8.A, 8.B, 9.A a 9.B v přehazované.

Turnaje probíhaly po celý pondělní den od nejmladší kategorie po nejstarší. Děti i starší žáci si navzájem fandili a v zápolení se podporovali. Všichni zúčastnění si velmi dobře zahráli i zabojovali. Na konci čekaly na malé sportovce sladkosti a diplomy a na vítěze starších kategorií krásné poháry. I poražení však byli odměněni za svou snahu diplomy.

Další prosincové a lednové aktivity

Dne 14.12. podnikly třídy 2.A a 4.A se svými třídními učitelkami A. Vulterinovou a J. Šiklovou  do skanzenu v Kouřimi. Cestu popisují takto: „Ráno nás sice přivítalo velice studené a ošklivé počasí, ale i tak se výlet vydařil. V autobuse jsme si krátili cestu povídáním o Adventu a o všem, co pro nám toto období přináší. Prohlídka skanzenu byla zajímavá. Získali jsme plno námětů na výzdobu našich domovů. Ze všech chaloupek na nás dýchala vůně Vánoc. Na konci prohlídky jsme mohli zakoupit pro své blízké vánoční dárky. Pak už zbývala jen zpáteční cesta do školy. Tu jsme si zpříjemňovali zpíváním písniček i vánočních koled. Při odchodu z autobusu dostal každý včetně třídních učitelek malý vánoční dárek. Z této školní akce jsme si pořídili mnoho zdařilých fotek, které jsou vystaveny v pavilonu C.“

            V úterý 22.12. uspořádal Vítek Rabiňák kouzelnické představení pro děti z mateřské školy, prvňáky a druháky. A dětem se to moc líbilo. Všechna ta kouzla a triky. Ještě dlouho po tom, co bylo kouzlo předvedeno, přemýšlely a koumaly, jak je to možné a proveditelné. „Vítek nám zpříjemnil poslední dny čekání na Ježíška.“, říká paní učitelka Vulterinová.

            V pátek 17.12. navštívily páté třídy spolu s 8.B ZOO Praha. Počasí jim i v tuto téměř zimní dobu nesmírně přálo. Bylo slunečno. A zahrada nebyla vůbec přelidněná. Nejvíce všechny uchvátil nově vybudovaný nádherný pavilon Indonésie, jehož prohlídku bylo možné doplnit si odborným výkladem přítomného personálu.

            V divadle U Hasičů probíhalo ve středu 19.1. představení „Kráska a zvíře“. K divákům se připojilo 48 žáků pátých tříd a 6.A. Představení probíhalo jako muzikál. Hráli v něm zejména mladší herci (např. J.Révai) – pro děti a především fanynky velmi populární.

 

 


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany a ZS a MS Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.inzerce
partnerská škola nakladatelsví Fraus