Kontaktní informace
Základní škola a Mateřská škola
Klecany 375
250 67 Klecany

Ředitel školy:
Mgr. Vladimír Lacina
e-mail: lacina@zsms.klecany.cz
mob.: 773 482 483

tel., fax: 284 892 914
fax: 284 892 914
kancelář mob.: 773 482 484
e-mail: zsklecany@klecany.cz

Školní jídelna:
tel.: 284 892 915
email: jidelna@klecany.cz

Mateřská škola:
tel.: 284 890 631
e-mail: msklecany@klecany.cz

Školská rada:
email: skolskarada@klecany.cz

Výlet do psího útulku

 

Při příležitosti Mezinárodního dne zvířat 4. října uspořádaly první třídy, osmá a devété třída sbírku dobrot pro pejsky z trójského útulku. Pamlsky předali za všechny čtyři třídy spolu s obrázky zvířátek od dětí z 1.A osmáci a deváťáci ve čtvrtek 8.listopadu. Zaměstnanci útulku jim jako poděkování nabídli prohlídku zařízení a návštěvu pejsků, kteří tam našli útočiště. Z této exkurze jsme odcházeli se smíšenými pocity.

Na jedné straně jsme se dozvěděli, jak je o zatoulané nebo nechtěné pejsky v útulku dobře postaráno, na druhou stranu bylo smutné vyslechnout si některé jejich osudy. Navštívili jsme i vzdělávací místnost, kde byly umístěny tabule s informacemi o historii útulku, boji s následky povodní a postupu při odchytu zatoulaných psů. Byly zde však i smutné obrázky a příběhy o zvířatech, které člověk týral tak nechutně, že musela být utracena nebo na následky týrání zemřela. Mnohem veselejší byla nástěnka s fotkami pejsků, které si z útulku odvedli noví majitelé. Posílají po několika letech obrázky, z kterých lze poznat, že se u nich pejskům daří dobře. Bonusem na závěr bylo předvedení policejního zásahového vozu i se vším vybavením pro odchyt psů.

Na návštěvu nás přijelo více než čtyřicet a celá skupina si vysloužila pochvalu za slušné chování a pozornost při prohlídce. Bylo krásné podzimní počasí, a tak jsme zpáteční cestu volili jako procházku podél Vltavy až k ZOO Praha.

Děkujeme zaměstnancům Útulku pro opuštěna zvířata Trója za možnost exkurze do tohoto zařízení.

Alena Dočkalová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


E-letter

Pokud chcete dostávat pravidelně novinky z MÚ Klecany a ZS a MS Klecany, zadejte výše Vaší e-mailovou adresu.inzerce
partnerská škola nakladatelsví Fraus